Gönderen Konu: ogrencimin kalbini kirdim yardim edin :(  (Okunma sayısı 636 defa)

Çevrimdışı bigehan

• yeni üye
  • *
  • Teşekkür Sayısı: 0
  • İlkmat.net - Hazır İmza En kısa zamanda kendime bir imza düzenleyeceğim!
    • Kişisel İleti Gönder (Çevrimdışı)
ogrencimin kalbini kirdim yardim edin :(
« : 01 Ekim 2015, 21:36:36 »

Meslekte ilk yilim. Yani daha 4 gunluk ogretmenim. Bugun bi ogrencime cok sinirlendim ve istemeden kalbini kirdim. Yuz ifadesinden bozuldugu cok belliydi. Cok pisman oldum vicdanen cok rahatsiz hissediyorum. Farkettirmeden gonlunu almak icin ne yapabilirm? Sizce ozur dilemeli miyim?

Çevrimdışı olmak yada....

• yeni üye
  • *
  • Teşekkür Sayısı: 1
Ynt: ogrencimin kalbini kirdim yardim edin :(
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2015, 22:58:20 »
özür neden diliyosun hocam.eğer öyle bişey yaparsan sınıf hakimiyetini bi daha saglayamazsın.sonrada pişman olursun.ama şunu yapabilirsın:öyle bişey yasanmamıs gibi öğrencine ders sırasında küçük espiriler yapıp takılabilirsin.bu onun hoşuna gidecektir.10 yıllık tecrübe hocam.yinede sen bilirsin tabi..

Çevrimdışı metekarahan

• Bağımlı üye
  • Teşekkür Sayısı: 30
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2015, 00:10:57 »
Hocam senin iş maç sonu özür dileyen hakeme benzemez.

Çevrimdışı Melis_55

• paylaşımcı üye
  • **
  • Teşekkür Sayısı: 7
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2015, 17:56:27 »
Meslekte ilk yilim. Yani daha 4 gunluk ogretmenim. Bugun bi ogrencime cok sinirlendim ve istemeden kalbini kirdim. Yuz ifadesinden bozuldugu cok belliydi. Cok pisman oldum vicdanen cok rahatsiz hissediyorum. Farkettirmeden gonlunu almak icin ne yapabilirm? Sizce ozur dilemeli miyim?

hocam olur böyle şeyler, sıkmayın canınızı. ilk yıllarda her öğretmen buna benzer şeyler yaşar. benim naçizane tavsiyem öğrenciyi bi kenara çekip konuşmanızdır. gerekirse özür de dileyin tabi ama konuşmanız bile yetecektir emin olun ;)

Çevrimdışı bigehan

• yeni üye
  • *
  • İlkmat.net - Hazır İmza En kısa zamanda kendime bir imza düzenleyeceğim!
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2015, 22:22:05 »
Hepinize cok tesekkur ederim :) dediginiz gibi fark ettirmeden biraz takilmak bile yetti. Hatta kendinisi coktan unutmus gibiydi. Cocuk kalbi iste :)

Çevrimdışı sessiz frtna

• uzman üye
  • Teşekkür Sayısı: 87
  • hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir.
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2015, 23:02:48 »
olmak yada... hocama katılmıyorum,bir öğretmen yaptığı bir hatadan ötürü öğrencisinden özür dileyebilir,ama bunun ille de sınıfın ortasında olması tabi ki şart değil,ama öğretmeni kendisinden özür dileyen bir öğrenci eğer vicdanı ölmemiş ve azıcık anlayışlı bir yapıdaysa bir daha o öğretmenini hiç bir zaman üzmemeye çalışır
vakti geldiğinde beklemek niye?
koyulmuş gönül verdiği yola.
yürür bir vadiden bir vadiye,
engel tanımaz sessiz fırtına.

Çevrimdışı nava

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2018, 16:15:46 »
Özür dilemek bir erdemdir.Sinifta herkesin içinde arkadaşınızın kalbini istemeden kirmis olabilirim o yüzden kendisinden özür diliyorum derseniz çocukların gözünde yucelirsiniz.