Gönderen Konu: Kaynak kitap,okuma kitabı yardım kampanyası....  (Okunma sayısı 22985 defa)

Çevrimdışı salim40

• yeni üye
  • *
  • Teşekkür Sayısı: 0
    • Kişisel İleti Gönder (Çevrimdışı)
Kaynak kitap,okuma kitabı yardım kampanyası....
« Yanıtla #20 : 23 Mart 2011, 17:26:47 »

merhaba arkadaşlar 46 yıllık mahrumiyet bir okuluz bizleri bu mahrumiyet yerimizde unutmazsanız ve bizlere yardımcı olursanız çok sevinirim.
okul adı: Battalgazi İlköğretim Okulu
okul adresi:Alacakapı mah.
okul telefonu: 0422 846 13 12
öğretmenimizin adı soyadı: Salim AÇAR
ihtiyac duyduğunuz kitap çeşitleri:SBS yönelik kitaplar

Çevrimdışı matematikögretmeni

• . Yönetici(ad)
  • Kral üye
  • Teşekkür Sayısı: 1074
« Yanıtla #21 : 24 Mart 2011, 01:06:26 »
Sitemizin gelirlerden karşılanmak üzere yardım yapacak olduğumuz okulları belirledik.
Bu okullar:
1.okulumuz
Yunus Emre EMEN
göllü köyü ilköğretim okulu narman erzurum
3mart1983 adlı üyemizin okulu
2.okulumuz
yolkaya ilköğretim okulu
Yolkaya köyü  Yıldızeli/SİVAS
matgeo üyemizin okulu
Kitapları hafta sonu kargoya vereceğim.Faydalı olması dileğiyle...

okul adı: AĞRI/PATNOS/UZUNCA İÖO
okul adresi:UZUNCA KÖYÜ/PATNOS
okulumuz 1. kademe dökümanları istemiş bu nedenle iptal edip yolkaya ilköğretim okuluna göndremeye karar verdik.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 16:23:35 Gönderen: matematikögretmeni »
İlköğretim Matematik Öğretmenlerinin EN ESKİ Buluşma Noktası
www.ilkmat.net&www.ilkmat.biz
Yeniliklerle en güncel dökümanlarla hizmetinizde.

Çevrimdışı wonderofwonders

• yeni üye
  • *
  • Teşekkür Sayısı: 3
: Kaynak kitap,okuma kitabı yardım kampanyası....
« Yanıtla #22 : 28 Mart 2011, 22:28:39 »
okul adı:Direkli H.Ahmet Irmak İ.Ö.O
okul adresi:Direkli Köyü   DERiK-MARDİN
okul telefonu: 0507 3659459
öğretmenimizin adı soyadı: Eray BİNGÖL
ihtiyac duyduğunuz kitap çeşitleri:Her türlü sbs kaynağına ihtiyacımız var.

Okulumuz Mardin'in Derik ilçesine 30 km uzaklıkta eğitim veren bir köy okuludur.Okulumuza çevredeki 6 köyden taşımalı öğrenci gelmektedir.Özellikle taşımalı gelen öğrencilerimizin kaynağa ihtiyacı vardır.Yardım etmek isteyenlere şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı by_carisma33

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #23 : 28 Mart 2011, 22:35:16 »
Okul adı:   Turan İlköğretim Okulu
Okul adresi:   Beykapısı Mahallesi, Doğru Sokak No: 25 Merkez / Şanlıurfa
Okul telefonu:  0 (414) 756 3004
Öğretmenimizin adı soyadı:  Renan TUFAN
İhtiyac duyduğunuz kitap çeşitleri:  Hikaye, Roman, SBS hazırlık yaprak testleri.

Arkadaşlar biz daha önce kitap kampanyası başlatmıştık okulumuz için , yerel basında bile yer almasına rağmen çok fazla ilgi olmadı.
Birey Dersanelerinin gönderdiğ SBS kitapları , Eski Valilerimizden Sayın Mehmet Yıldırım'ın imzalayıp gönderdiği kendisine ait kitaplar ve Bursa 'dan duyarlı bir vatandaşımızın gönderdiği kırtasiye malzemesi. Bu kadarlık bir katılım oldu. Bir çok sınıfımızda hikaye ve roman yok. Aslında yok derken şöyle bir sınıfta 20 çeşit kitap var her kitaptan 2 tane olsa 40 adet yapar. Ancak öğrencilerimiz
yıllardır aynı kitapları okudukları için sıkılmışlar. Mesela Dünyanın merkezine yolculuğu 3 kere okudum diyor çocuk. Neden farklı kitap yok.

Yardımlarınızı bekliyoruz. Allah yardımlarınızı kabul etsin.

Okulumuz Hakkında;

Urfa'nın tarihteki yeri ne kadar eskiyse Turan İlköğretim Okulunun yapılışı ve binanın ismi de o kadar eskidir.

Şanlıurfa'nın bir Türk şehri olması ile Turanilerin yaşadığı şehir bazı onarımlardan geçmiş ve Turan İlköğretim Okulunun bulunduğu bina bu dönemde ilk tamirini görmüştür.

Yüzyıllarca çeşitli devletlerin himayesinde kalan Urfa'da, Turan İlköğretim Okulunun binasy çeşitli eğitimcilere ev sahipliği yapmıştır. Beyaz taşlarla yapylmış antik bir eser olmakla beraber yıllarca Süryani Kilisesi olarak kullanılan bina Süryanilerin Urfa'dan gitmesi ile okul haline getirilmiş ve yıllarca Osmanlı Devleti idaresinde çok değerli insanlar yetiştiren okul, cumhuriyetin kuruluşundan sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün emri ile Turan İlkokulu ismini almıştır.

1912 yılında İmam Hatip Okulu ve müze olarak kullanılan bina 1912 yılynda tamir görmüş, 1945-1952 yılları arasında ilkokul ve eş zamanlı olarak İmam Hatip Okulu olarak hizmet vermiştir. Binanın tarihi değeri sebebiyle bir bölümü Şehir müzesi haline getirilmiştir. Tahribat ve yıpranma sebebiyle 1960 yılında eski bina devlet tarafından tamamen yıkılmış ve şuanda mevcut olan bina yapılmıştır.

Turan İlköğretim Okulu Urfa'mızın en eski okulu ünvanını taşımaktadır.

Okul, 1100 metre kare üzerine kurulmuş olup 12 sınıfı , 3 idare odası , 1 öğretmenler odası, 1 kütüphane, 1 Bilişim Teknolojileri sınıfı ve 1 Fen Laboratuarı ile hizmet vermektedir
.

http://www.turan63.meb.k12.tr/

• . Yönetici(ad)
  • Kral üye
« Yanıtla #24 : 31 Mart 2011, 10:56:44 »
28.03.2011 tarihinde PTT kargo ile kitaplarımız aşağıdaki okullara gönderilmiştir.
Bu okullar:faydalı olması dileğiyle.
1.okulumuz
Yunus Emre EMEN
göllü köyü ilköğretim okulu narman erzurum
3mart1983 adlı üyemizin okulu
2.okulumuz
yolkaya ilköğretim okulu
Yolkaya köyü  Yıldızeli/SİVAS
matgeo üyemizin okulu

Çevrimdışı 3mart1983

• paylaşımcı üye
  • **
  • Teşekkür Sayısı: 23
« Yanıtla #25 : 01 Nisan 2011, 00:19:30 »
ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR TÜM İLKMAT SİTESİ ELEMANLARI HOCALARIMI VE YARDIMDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.KİTAPLAR ELİME GEÇTİ  ALLAH RAZI OLSUN AMA İNANIN ÇOCUKLARIN YÜZÜNDEKİ O TEBESSÜMÜ GÖRSEYDİNİZ SİZDE ASLINDA ÇOK DOĞRU BİR İŞ YAPMIŞ OLDUĞUNUZU GÖRECEKTİNİZ Kİ ZATEN BU BİLİNÇTE OLDUĞUNUZU BİLİYORUM ÖZELDE İSMİ YAZILI OLAN ÜMİT BAYGUT HOCAMA GENELDE EMEĞİ GEÇEN TÜM İLKMAT SAKİNLERİNE TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı seniseni

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #26 : 21 Nisan 2011, 15:05:12 »
 ;D >:( :o ::) ;D ;D ;D ;D ;) :)

Çevrimdışı tomrissss

• yeni üye
  • *
  • Teşekkür Sayısı: 3
« Yanıtla #27 : 26 Nisan 2011, 22:30:13 »
okul adı:BELEDİYE İLKÖĞRETİM OKULU
okul adresi:AHMET YESEVİ MAH. H.ÖZDİLEK CD. NO.99 TOKAT/ERBAA
okul telefonu:3567154684
öğretmenimizin adı soyadı:SİMGE ŞEKER
ihtiyac duyduğunuz kitap çeşitleri:100 TEMEL ESER ÇOCUK KİTAPLARI ANSİKLOPEDİ 8. SINIF MATEMATİK KAYNAK KİTABI VS
Notunuz:
BULUNDUĞUM OKULDA BEŞ SENEDİR ÇALIŞIYORUM VE BEŞ YILDIR ÜZÜLEREK BELİRTEYİM Kİ ÖĞRENCİLERİME KİTAP OKUMANIN NE KADAR GÜZEL OLDUĞUNU VURGULAMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPSAM DA BİR TÜRLÜ BAŞARILI OLAMIYORUM NEDEN? ÇÜNKÜ HENÜZ BİR KÜTÜPHANEMİZ BİLE YOK. OKUNACAK KİTAP SAYISI O KADAR AZ Kİ BİR KAÇ YERDEN YARDIM İZTEMİŞ OLSAK DA BU KONUDA YARDIMCI OLANLAR ÇIKMADI ...KÜTÜPHANESİZ KİTAPSIZ BİR OKUL DALLARI MEYVE VERMEYEN YADA MEYVESİ HEP DİĞER MEYVELERDEN DAHA VERİMSİZ OLAN BİR AĞAÇ GİBİDİR. BEN MATEMATİK ÖĞRETMENİYİM SAYISAL ZEKAYI GELİŞTİRMEK İÇİN MANTIK MANTIK YURUTMEK İÇİN ENGİN BİR KELİME HAZİNESİ VE OKUMAK GEREKİR. OKUMAK Kİ OKUDUĞUNU DAHA KOLAY ANLAYABİLMEK. SORULARIN NEDEN ANLAŞILMADIĞINA KAFA YORUYORUZ AMA ACABA BUNDA KİTAP OKUMAMANIN BIR ETKİSİ VAR MI DİYE SORMAYIZ. BENDEKİ KİTAPLARI MERAK EDİYOLAR BAZEN KENDİ KİTAPLARIMDAN VERİYORUM OKUMALARI İÇİN O YÜZDEN BURDAKİ YARDIMI GÖRÜNCE BAŞVURMAK İSTEDİM. ÇALIŞTIĞIM OKULUN DURUMU ÇEVRESEL KOŞULLARI ÇOK İYİ DEĞİL ÖĞRENCİLERİMİN DURUMLARI DA KEZA ÇOK CÜZİ MİKTAR BİLE ÇIKMIYOR ELLERİNDEN O YÜZDEN İSTİYORUM Kİ OKUSUNLAR EN AZINDAN BIR KAÇI İFADE EDEBİLSİNLER KENDİLERİNİ İŞLERİNİ HALLEDEBİLSİNLER. İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çevrimdışı nessli

• yeni üye
  • *
  • Teşekkür Sayısı: 1
« Yanıtla #28 : 13 Mayıs 2011, 19:18:48 »
okul adı: BEYDEMİR İLKÖĞRETİM OKULU -ADANA
okul adresi: BEYDEMİR KÖYÜ KARAİSALI ADANA
okul telefonu: 03225662229
öğretmenin adı soyadı: Neslihan GÜMÜŞ
ihtiyac duyduğunuz kitap çeşitleri: 7-14 YAŞ ARASINDAKİ ÖĞRENCİLERİN YAŞ SEVİYESİNE UYGUN GENÇLİK KİTAPLARI, BİLİMSEL İÇERİKLİ FEN VE TEKNOLOJİ DENEYLERİ İÇİN ETKİNLİK KİTAPLARI, TARİH KAYNAK KİTAPLARI VE SBS HAZIRLIK KİTAPLARI

Beydemir İlköğretim Okulu'nda 4 yıldır matematik öğretmeni olarak çalışıyorum. bu sene okulumuza yoğun uğraşlar sonucunda bir kütüphane yaptık fakat raflarımız boş. yavaş yavaş siz ve sizin gibi yardımseverler sayesinde kitaplığımıza kitaplar gelmeye başladı fakat hala eksiğimiz çok fazla. o yüzden sizden gelecek bütün yardımlar eğer faydalı kaynaksa bizim için çok önemli.

Çevrimdışı frkn0123

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 17 Mayıs 2011, 19:28:45 »
MERHABA
okul adı:Beydili İ.Ö.O
okul adresi:Beydili Köyü/Araban/Gaziantep/Türkiye
okul telefonu:03426368062
öğretmenimizin adı soyadı:Mesut Dinç
ihtiyac duyduğunuz kitap çeşitleri:Yaprak Test-soru bankaları-hikaye-roman
Notunuz:Ben 2002 yılından beri bu okulda müdürüm.öğrencilerimizde büyük bir zeka-zihniyet var ama onu değerlendirecek kaynak yoktur.Okulumuzun belli bir para kaynağı yoktur.sizin gibi kurumlar kişilerin yardımıyla ayakta duruyoruz.bu sene sbsden 492 puan alan öğrencimiz oldu.bunun sebebi verilen test-kitap yardımlarıyla oldu.
o kurumlara teşekkür ederiz.sizede teşekkür şimdiden edelim.yardımınız dokanırsa,okul aile birliği,öğretmenler,öğrenciler çok mutlu olacaklardır...

Çevrimdışı frkn0123

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #30 : 18 Mayıs 2011, 17:42:20 »

okul adı:BEYDİLİ İ.Ö.O
okul adresi:BEYDİLİ KÖYÜ-ARABAN-GAZİANTEP
okul telefonu:03426368062
öğretmenimizin adı soyadı:MESUT DİNÇ
ihtiyac duyduğunuz kitap çeşitleri:TEST-ROMAN-HİKAYE-SORU BANKASI
Notunuz:OKULUMUZDAKİ ÖĞRENCİLERİN ZEKASI ÇOK AMA KAYNAKLARI ÇOK AZ.YARDIMLAR ÜZERİNDE AYAKTA DURUYORUZ.YARDIM EDEN KURULUŞLARA TŞKR EDERİZ.SİZLERİDE YARDIMLARINIZA İHTİYACIMIZ VAR.SİZLERE ŞİMDİDEN TŞKR EDERİZ...

Çevrimdışı bernaerçel

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #31 : 03 Temmuz 2011, 14:35:35 »
Sevgili hocalarım sitenizi bugün tesadüf sonucu buldum ve hemen üye oldum.gerçekten bütün öğretmen ve öğretmen adayları için faydalı bir site.Bende Kocaeli Üniversitesi İlköğretim Mat. Öğrt. 2.sınıf öğrencisiyim.Yapmış olduğunuz yardım kampanyası da çok özel ve çok güzel.Eylül ayında okul açıldıktan sonra bende üniversitedeki arkadaşlarımla görüşüp elimizden geldiğince kitaplar toparlayıp yardıma ihtiyacı olan okulların birine göndereceğiz inş.Herkese iyi günler..

• . Yönetici(ad)
  • Kral üye
« Yanıtla #32 : 05 Temmuz 2011, 09:21:56 »
Bu sene kendi imkkanlarımızla iki okula yardımda bulunduk.çok olumlu tepkiler aldık.sizlerinde desteğini bekliyoruz.Sitemiz ilköğretim matematik öğretmenlerin tek buluşma noktasıdır.3 yıldan beri siz değerli meslektaşlarımın desekleriyle bu konumları geldik.Sizin gibi duyarlı meslektaşlarımızı da aramızda görmekten mutluluk doyuyoruz.

Çevrimdışı gider

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #33 : 27 Ocak 2012, 18:07:12 »
okul adı:Aşağı Küpkıran i. o.
okul adresi:Aşağı Küpkıran köyü merkez/Ağrı
okul telefonu:0544 598 0979
öğretmenimizin adı soyadı:Kazım ZENGİN
ihtiyac duyduğunuz kitap çeşitleri:6,7 ve 8. sınıf sbs hazırlık kitapları

Arkadaşlar ben bu okulda bir yıldan biraz daha fazla zamandır görev yapıyorum. Başlarda gördüğüm cehaletin sebebi olarak o çevredeki insanları görüyordum. Ancak zamanla bu düşüncemin yanlış olduğunu gördüm. Okulum merkeze bağlı büyük bir okul olmasına rağmen eğitsel doküman anlamında hiçbir yardım görmüyor desem abartmış olmam. Öğrencilerimiz çok çocuklu ve fakir ailelerden gelen çocuklar. Aralarında bu kış şartlarına rağmen çalışıp ailesine katkıda bulunmaya çalışanları da var. Ama asıl sorun parasızlık değil cehalet. okulun öğretmenleri olarak bizler bu ihtiyaçlar için önemli miktarda zaman ve para harcamaktan kaçınmıyoruz. Ancak okulun kalabalık olması ve ailelerin maddi durumlarının kötü olması yetersiz kalmamıza neden oluyor. Bu yüzden başlattığı nız bu güzel kampanya aracılığı ile onlar için sizlerden yardım talep ediyorum.

Çevrimdışı fatmatilk

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #34 : 30 Eylül 2012, 22:13:58 »
Okul Adı: Muratçık Şehit Resul Sekmen Ortaokulu
Okul Adresi: Muratçık Mh. Gürgentepe/ORDU
Telefon: 05054377906
İhtiyaç Duyulan Kitap Çeşitleri: 6,7,8. sınıf sbs kaynakları, yaprak test, deneme ve hikaye-roman
Öğretmen Adı: Fatma YILMAZ

Kampanya umarı hak ettiği ilgiyi görür. Öncelikle şunu belirteyim: Okul yerini Ordu görüp de ihtiyacımız olmayacağını düşünen arkadaşlar fazlasıyla yanılıyor. Karadeniz'in ulaşım imkanları çok zor ve kış şartları çok ağır geçen köy okullarından birindeyim. 150 öğrencimiz var, 60 tanesi ortaokul. Zehir gibi çocuklar ama maalesef imkanlar çok sınırlı. Geçen sene sınava giren 11 öğrencimizden 10 tanesi güzel okullar kazandılar. Öğretmenler olarak elimizden geleni yapıyoruz. Okula bir kütüphane kurduk ellerimizle. Ama kaynak kitap, roman ve test sıkıntısı çekiyoruz. Lütfen sadece doğu okullarının çeşitlilikten yoksun olduklarını düşünmeyelim. Yardımcı olursanız bizi ve ihtiyaç sahibi çocuklarımızı mutlu edersiniz...

Çevrimdışı sevilaylaylay

• yeni üye
  • *
« Yanıtla #35 : 03 Kasım 2012, 14:47:09 »
ben şırnak idil ilçesinde görev yapmaktayım köyümdeki okulda 6 7 8. sınıfların okuma kitapları hiç bulunmamaktadır bununla birlikte 8.sınıf ve diğer sınıflarda da okuma yazma bilmeyen ogrencilerim vardır kitap yardımı istiyorum eger m umkunse ama sınıfa bakıp aldanmayın seviyeleri cok dusuk normal seviyede kitaplar olursa cok sevinirim koyume kargo gibi bir ulaşım olmadığı icin idli öğretmen evine gönderirirseniz sevinirim.